Amphenol Aerospace Operations D38999/20FH35HE-LC
D38999/20FH35HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH35HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FH35HE-LC.pdf
Availability of D38999/20FH35HE-LC
QUANTITY
D38999/20FH35HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH35HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH35HE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH35HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FH35HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FH35HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20FH35HE-LC
CONN FFC FPC RCPT 10POS 2.54MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD923 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 20 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 684FCBGA datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 23POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 84MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 15POS 0.50MM SMD datasheet.pdf