Amphenol Aerospace Operations D38999/20FH53JB-LC
D38999/20FH53JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH53JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FH53JB-LC.pdf
Availability of D38999/20FH53JB-LC
QUANTITY
D38999/20FH53JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH53JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH53JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH53JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FH53JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FH53JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20FH53JB-LC
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.21M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
A22TK-2RL-21-K01 datasheet.pdf
RES 120.9 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS CABLE PIN datasheet.pdf