Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ19JC-LC
D38999/20FJ19JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ19JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FJ19JC-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ19JC-LC
QUANTITY
D38999/20FJ19JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ19JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ19JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ19JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FJ19JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ19JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ19JC-LC
CONN SMB JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 7-10 AWG 0.375" (9.53mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 30 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 1.9UH N30 datasheet.pdf