Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ29HA-LC
D38999/20FJ29HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ29HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FJ29HA-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ29HA-LC
QUANTITY
D38999/20FJ29HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ29HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ29HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ29HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FJ29HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ29HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ29HA-LC
IC OPAMP GP 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2X2 10UMAX datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 30M OHM 4W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 215 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 557MA 1.3 OHM datasheet.pdf