Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ43PN-UWHST4
D38999/20FJ43PN-UWHST4 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ43PN-UWHST4
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/20FJ43PN-UWHST4.pdf
Availability of D38999/20FJ43PN-UWHST4
QUANTITY
D38999/20FJ43PN-UWHST4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ43PN-UWHST4
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ43PN-UWHST4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ43PN-UWHST4
D38999/20FJ43PN-UWHST4 Details Description
Related parts for D38999/20FJ43PN-UWHST4
DIODE ZENER 15V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN HDR 92POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS GLD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TFLEX HR230 9" X 9" datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf