Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ4JE-LC
D38999/20FJ4JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ4JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT
Datasheet Download
D38999/20FJ4JE-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ4JE-LC
QUANTITY
D38999/20FJ4JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ4JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ4JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ4JE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20FJ4JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ4JE-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ4JE-LC
IC TXRX LV HS IEEE 1284 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SCOTCH CODE REFILL H datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 24pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 0.432 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 80POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 3.3V DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC 214AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 10% 330VAC AXI datasheet.pdf