Amphenol Aerospace Operations D38999/20FJ7SC-LC
D38999/20FJ7SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FJ7SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 99C 97#22D 2#8 TWIN SKT RE
Datasheet Download
D38999/20FJ7SC-LC.pdf
Availability of D38999/20FJ7SC-LC
QUANTITY
D38999/20FJ7SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FJ7SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FJ7SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FJ7SC-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20FJ7SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FJ7SC-LC Details Description
Related parts for D38999/20FJ7SC-LC
IC 4X16 FIFO REGISTER 16-DIP datasheet.pdf
THERM NTC 1KOHM 20% 0805 SMD datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE DRVR 16-DIP datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079 20 POS datasheet.pdf