Amphenol Aerospace Operations D38999/20JB2HE-LC
D38999/20JB2HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JB2HE-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JB2HE-LC.pdf
Availability of D38999/20JB2HE-LC
QUANTITY
D38999/20JB2HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JB2HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JB2HE-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JB2HE-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20JB2HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JB2HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20JB2HE-LC
JACK BANANA CBL MNTBL 4MM 20A BK datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
GDT 600V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 64TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf