Amphenol Aerospace Operations D38999/20JB98PE-LC
D38999/20JB98PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JB98PE-LC
Brief Description
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20JB98PE-LC.pdf
Availability of D38999/20JB98PE-LC
QUANTITY
D38999/20JB98PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JB98PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JB98PE-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JB98PE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JB98PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JB98PE-LC Details Description
Related parts for D38999/20JB98PE-LC
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG DUAL 20CKT BEIGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf