Amphenol Aerospace Operations D38999/20JB99HE-LC
D38999/20JB99HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JB99HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20JB99HE-LC.pdf
Availability of D38999/20JB99HE-LC
QUANTITY
D38999/20JB99HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JB99HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JB99HE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JB99HE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JB99HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JB99HE-LC Details Description
Related parts for D38999/20JB99HE-LC
RES SMD 845 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPEA 10POS datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB datasheet.pdf
RES 20K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 61POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 250KSPS 16-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 1.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf