Amphenol Aerospace Operations D38999/20JC8AE
D38999/20JC8AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JC8AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20JC8AE.pdf
Availability of D38999/20JC8AE
QUANTITY
D38999/20JC8AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JC8AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20JC8AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JC8AE
Related LinksD38999/, D38999/20JC8AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JC8AE Details Description
Related parts for D38999/20JC8AE
IC OP AMP GP 1.4MHZ RR SC70-5 datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 680MA 1.2 OHM datasheet.pdf
SWITCH 11A SPDT .187 QC 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W DO204AL datasheet.pdf
RF PWR MOSFET 500V 20A DIE datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
HIP-K.6/16.ST-N datasheet.pdf
26500 23#20 20#16 P BY PLUG LC datasheet.pdf
6800UF 10V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf