Amphenol Aerospace Operations D38999/20JC98AN
D38999/20JC98AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JC98AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JC98AN.pdf
Availability of D38999/20JC98AN
QUANTITY
D38999/20JC98AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JC98AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20JC98AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JC98AN
Related LinksD38999/, D38999/20JC98AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JC98AN Details Description
Related parts for D38999/20JC98AN
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 24V datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO DUAL 3.8/1.8V 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf