Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD15PN-LC
D38999/20JD15PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD15PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JD15PN-LC.pdf
Availability of D38999/20JD15PN-LC
QUANTITY
D38999/20JD15PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD15PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD15PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD15PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD15PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD15PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD15PN-LC
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
BERGSTIK STRAIGHT datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf