Amphenol Aerospace Operations D38999/20JD19HA-LC
D38999/20JD19HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JD19HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20JD19HA-LC.pdf
Availability of D38999/20JD19HA-LC
QUANTITY
D38999/20JD19HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JD19HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JD19HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JD19HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JD19HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JD19HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JD19HA-LC
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TIP RT4 CHISEL TIP 1.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 15A 800V BU-5S datasheet.pdf