Amphenol Aerospace Operations D38999/20JE26BN
D38999/20JE26BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JE26BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JE26BN.pdf
Availability of D38999/20JE26BN
QUANTITY
D38999/20JE26BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JE26BN
Internal Part NumberEIS-D38999/20JE26BN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JE26BN
Related LinksD38999/, D38999/20JE26BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JE26BN Details Description
Related parts for D38999/20JE26BN
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
JUMPER 25A 10POS BLU WDU/WDK2.5 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
RECT 1/2 OPER W/ ONE LED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 1.19397K OHM 2W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 10% 630VDC datasheet.pdf