Amphenol Aerospace Operations D38999/20JE26JE
D38999/20JE26JE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JE26JE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JE26JE.pdf
Availability of D38999/20JE26JE
QUANTITY
D38999/20JE26JE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JE26JE
Internal Part NumberEIS-D38999/20JE26JE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JE26JE
Related LinksD38999/, D38999/20JE26JE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JE26JE Details Description
Related parts for D38999/20JE26JE
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC CNTRLR NICD/NIMH 16-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM IDC 3POS 24-26AWG datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf