Amphenol Aerospace Operations D38999/20JE35AE
D38999/20JE35AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JE35AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JE35AE.pdf
Availability of D38999/20JE35AE
QUANTITY
D38999/20JE35AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JE35AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20JE35AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JE35AE
Related LinksD38999/, D38999/20JE35AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JE35AE Details Description
Related parts for D38999/20JE35AE
IC POT NV 128POS HV 10-USOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 195A TO-220AB datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 500A 600V datasheet.pdf
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CREE XP-E BLUE datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 50V EMT3F datasheet.pdf
BOARD LED DRIVER 1A 30V datasheet.pdf