Amphenol Aerospace Operations D38999/20JE6HE
D38999/20JE6HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JE6HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20JE6HE.pdf
Availability of D38999/20JE6HE
QUANTITY
D38999/20JE6HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JE6HE
Internal Part NumberEIS-D38999/20JE6HE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JE6HE
Related LinksD38999/, D38999/20JE6HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JE6HE Details Description
Related parts for D38999/20JE6HE
VARISTOR 670V 25KA DISC 32MM datasheet.pdf
IC SER/DESER PROG 48-LQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 254MW SOT1123 datasheet.pdf
78K0 LX2 IECUBE 64 TQFP T-TYPE datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V datasheet.pdf
LENS TIR 10MM FROST WIDE FLANGE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 3KW 400V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 2413 datasheet.pdf
RES 123.24 OHM 0.3W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf