Amphenol Aerospace Operations D38999/20JE8HN-LC
D38999/20JE8HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JE8HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JE8HN-LC.pdf
Availability of D38999/20JE8HN-LC
QUANTITY
D38999/20JE8HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JE8HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JE8HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JE8HN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20JE8HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JE8HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JE8HN-LC
RES 210 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1600PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 5.2A 40 MOHM TH datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKES datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 28V 500MA NI780S- datasheet.pdf