Amphenol Aerospace Operations D38999/20JF11JA-LC
D38999/20JF11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JF11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JF11JA-LC.pdf
Availability of D38999/20JF11JA-LC
QUANTITY
D38999/20JF11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JF11JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JF11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JF11JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JF11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JF11JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JF11JA-LC
RES 25 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 68 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
TOOL SCREWDRIVER datasheet.pdf
Connector Header 66 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf