Amphenol Aerospace Operations D38999/20JF32JN-LC
D38999/20JF32JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JF32JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JF32JN-LC.pdf
Availability of D38999/20JF32JN-LC
QUANTITY
D38999/20JF32JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JF32JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JF32JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JF32JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JF32JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JF32JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JF32JN-LC
HEATSHRINK FP301 2" X 100' BLK datasheet.pdf
HEATSHRK FABRIC 70/35MM 150M BLK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
SSD 88GB 2.5" SATA datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES 140 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf