Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG11AA
D38999/20JG11AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG11AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG11AA.pdf
Availability of D38999/20JG11AA
QUANTITY
D38999/20JG11AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG11AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG11AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG11AA
Related LinksD38999/, D38999/20JG11AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG11AA Details Description
Related parts for D38999/20JG11AA
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPEA 29POS datasheet.pdf
RES 0.649 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf