Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG11BA
D38999/20JG11BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG11BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG11BA.pdf
Availability of D38999/20JG11BA
QUANTITY
D38999/20JG11BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG11BA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG11BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG11BA
Related LinksD38999/, D38999/20JG11BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG11BA Details Description
Related parts for D38999/20JG11BA
CAP CER 330PF 3KV NP0 1825 datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 1W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 62.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 348 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 70.6K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
ER 14C 10#12 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 400 V datasheet.pdf