Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG11JD-LC
D38999/20JG11JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG11JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG11JD-LC.pdf
Availability of D38999/20JG11JD-LC
QUANTITY
D38999/20JG11JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG11JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG11JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG11JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG11JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG11JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG11JD-LC
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.9M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
IE-MINIMC MODULE, TP-TX/FX-CWDM- datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 0.5% 1/4W 1610 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf