Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG11JD
D38999/20JG11JD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG11JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG11JD.pdf
Availability of D38999/20JG11JD
QUANTITY
D38999/20JG11JD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG11JD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG11JD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG11JD
Related LinksD38999/, D38999/20JG11JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG11JD Details Description
Related parts for D38999/20JG11JD
VARISTOR 108V 1.2KA 4032 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 8POS VERT 15AU datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MINI CABLE TIES ON REEL BLK 5.6" datasheet.pdf
PINBCT16.4AUSEL 1CARIER datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 160A datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 HSPA datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf