Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG16JA
D38999/20JG16JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG16JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG16JA.pdf
Availability of D38999/20JG16JA
QUANTITY
D38999/20JG16JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG16JA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG16JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG16JA
Related LinksD38999/, D38999/20JG16JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG16JA Details Description
Related parts for D38999/20JG16JA
HOLDER 1 AAA CELL W/PC PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 27A PWRFLAT6X5 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 1.5A TO-226 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADR 28POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC DGTL POT 1CH 10K 10MSOP datasheet.pdf
RES 154K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf