Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG16JD-LC
D38999/20JG16JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG16JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG16JD-LC.pdf
Availability of D38999/20JG16JD-LC
QUANTITY
D38999/20JG16JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG16JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG16JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG16JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG16JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG16JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG16JD-LC
CONN HEADER 80POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 48V 800MA datasheet.pdf
LENS ASSY 1P 21.6X21.6MM 12.9MM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 14MFP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 90MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf