Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG16PD-LC
D38999/20JG16PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG16PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG16PD-LC.pdf
Availability of D38999/20JG16PD-LC
QUANTITY
D38999/20JG16PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG16PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG16PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG16PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG16PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG16PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG16PD-LC
CONN TERM FEMALE 14-20AWG GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TFLEX 370 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN ALPHANUM 0.39" datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 92K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf