Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG16SB-LC
D38999/20JG16SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG16SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG16SB-LC.pdf
Availability of D38999/20JG16SB-LC
QUANTITY
D38999/20JG16SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG16SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG16SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG16SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG16SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG16SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG16SB-LC
IDC CABLE- APR10A/ AE10M / APR10 datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 4.096MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 250V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HC-D-G-M25-PLRBK datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V 10% X5R 0402 datasheet.pdf