Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG39HA-LC
D38999/20JG39HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG39HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG39HA-LC.pdf
Availability of D38999/20JG39HA-LC
QUANTITY
D38999/20JG39HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG39HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG39HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG39HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG39HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG39HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG39HA-LC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE D 8POS datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK POWER TO-3 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 480VAC datasheet.pdf
AB 24C 24#16 PIN PLUG datasheet.pdf
24 MHz Rail-to-Rail Amplifiers with Shutdown Option IC datasheet.pdf