Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG39HD-LC
D38999/20JG39HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG39HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG39HD-LC.pdf
Availability of D38999/20JG39HD-LC
QUANTITY
D38999/20JG39HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG39HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG39HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG39HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG39HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG39HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG39HD-LC
RES 21.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN 8X16 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 8SOPWR datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS 1.27MM datasheet.pdf
BRACKET SYSTEM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4.2A 250VAC/48VDC datasheet.pdf