Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG39SB-LC
D38999/20JG39SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG39SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JG39SB-LC.pdf
Availability of D38999/20JG39SB-LC
QUANTITY
D38999/20JG39SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG39SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG39SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG39SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG39SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG39SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG39SB-LC
RES SMD 95.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 65.7 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUD CLASS D 2X210W DBS23 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 56.8KHZ datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf