Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41JB
D38999/20JG41JB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG41JB.pdf
Availability of D38999/20JG41JB
QUANTITY
D38999/20JG41JB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41JB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41JB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41JB
Related LinksD38999/, D38999/20JG41JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41JB Details Description
Related parts for D38999/20JG41JB
CONN JACK STEREO R/A 5PIN 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8UMAX datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 22P 50MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MOD WI-I.MX51 2GB FLASH 25PK datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf