Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41JC-LC
D38999/20JG41JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JG41JC-LC.pdf
Availability of D38999/20JG41JC-LC
QUANTITY
D38999/20JG41JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG41JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG41JC-LC
CONN HDR 10POS DUAL R/A 15GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 50POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 14.1MM datasheet.pdf
LED XLAMP XP-E GREEN datasheet.pdf
480V 7.6A 24VAC/DC 2NO ZC 2L datasheet.pdf
DSUB F SCREW LOCK ASSBLY datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf