Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG41PD-LC
D38999/20JG41PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG41PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JG41PD-LC.pdf
Availability of D38999/20JG41PD-LC
QUANTITY
D38999/20JG41PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG41PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG41PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG41PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG41PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG41PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG41PD-LC
RES SMD 33.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.5W DUL 5V +-12V SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 18POS datasheet.pdf
FLASHER 232 THERM CARD datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 200MA 1.1 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
INFEED GUIDE BLOCK datasheet.pdf
CAP TRIM 40-200PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf
3 V to 5 V Single Supply, 200 kSPS 12-Bit Sampling ADCs IC datasheet.pdf