Amphenol Aerospace Operations D38999/20JG75PC-LC
D38999/20JG75PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JG75PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 4C 4#8(TWIN) PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20JG75PC-LC.pdf
Availability of D38999/20JG75PC-LC
QUANTITY
D38999/20JG75PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JG75PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JG75PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JG75PC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JG75PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JG75PC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JG75PC-LC
HEX STANDOFF 6-32 NYLON 1/2" datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 24V datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1.25KVDC SCREW datasheet.pdf
RES SMD 167 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 900VDC RADIAL5 datasheet.pdf