Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21HA
D38999/20JH21HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH21HA.pdf
Availability of D38999/20JH21HA
QUANTITY
D38999/20JH21HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21HA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21HA
Related LinksD38999/, D38999/20JH21HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21HA Details Description
Related parts for D38999/20JH21HA
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 26.78VC SMD datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 6-DFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SSOP datasheet.pdf
RES 56 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR DRV595 datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/34/180FLF 1.5BK datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 165BGA datasheet.pdf
LOCATOR MINI W/WIRE STOP datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf