Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH21HC-LC
D38999/20JH21HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH21HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JH21HC-LC.pdf
Availability of D38999/20JH21HC-LC
QUANTITY
D38999/20JH21HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH21HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH21HC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH21HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH21HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH21HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH21HC-LC
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
LABELS ID datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A MINISMA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 25W datasheet.pdf