Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH35SA-LC
D38999/20JH35SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH35SA-LC
Brief Description
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JH35SA-LC.pdf
Availability of D38999/20JH35SA-LC
QUANTITY
D38999/20JH35SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH35SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH35SA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH35SA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH35SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH35SA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH35SA-LC
IC PROGRAM 2.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 5/8" 3/8-24 UNF 5V datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN UVLO TO220F datasheet.pdf
IC REG CTLR HP STEP-DOWN 16SOP datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 500MA 290 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf