Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH53BN
D38999/20JH53BN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH53BN
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JH53BN.pdf
Availability of D38999/20JH53BN
QUANTITY
D38999/20JH53BN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH53BN
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH53BN
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH53BN
Related LinksD38999/, D38999/20JH53BN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH53BN Details Description
Related parts for D38999/20JH53BN
IC VOICE REC/PLAY 1-2MN 28-SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 7-5NS 80QFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2LVL 5POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 11.5A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
SR BTS WW BRS 3 ASY EV datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS 132.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1.1A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
FUSE MIDGET 5 A 600 DC PV datasheet.pdf