Amphenol Aerospace Operations D38999/20JH55JC-LC
D38999/20JH55JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JH55JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JH55JC-LC.pdf
Availability of D38999/20JH55JC-LC
QUANTITY
D38999/20JH55JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JH55JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JH55JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JH55JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JH55JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JH55JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JH55JC-LC
JUMPER-H1503TR/A3048L/H1501TR 4" datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 169 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.97A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf
ATTENUATOR 9 DB DC 2GHZ datasheet.pdf