Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ11BD
D38999/20JJ11BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ11BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ11BD.pdf
Availability of D38999/20JJ11BD
QUANTITY
D38999/20JJ11BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ11BD
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ11BD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ11BD
Related LinksD38999/, D38999/20JJ11BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ11BD Details Description
Related parts for D38999/20JJ11BD
RES SMD 0.02 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 16TQFN datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A I2PAK datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
DIN-POWER H015MS-3,2C1-1-V1 datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 4CH 16-LFCSP datasheet.pdf
THERMOSTAT 80 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf