Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ11SB-LC
D38999/20JJ11SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ11SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ11SB-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ11SB-LC
QUANTITY
D38999/20JJ11SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ11SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ11SB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ11SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ11SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ11SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ11SB-LC
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN CHAMP 50 POS RECEPT RT/ANG datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 7VC UDFN10 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf