Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ19PA
D38999/20JJ19PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ19PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ19PA.pdf
Availability of D38999/20JJ19PA
QUANTITY
D38999/20JJ19PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ19PA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ19PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ19PA
Related LinksD38999/, D38999/20JJ19PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ19PA Details Description
Related parts for D38999/20JJ19PA
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 16POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf