Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ24JD-LC
D38999/20JJ24JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ24JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ24JD-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ24JD-LC
QUANTITY
D38999/20JJ24JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ24JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ24JD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ24JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ24JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ24JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ24JD-LC
IC REG CTRLR PWM CM 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 18POS VERT TIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 17X17X24.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SAT TV RCVR DVB-T 48-QFN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT8610 datasheet.pdf
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf