Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ29AA
D38999/20JJ29AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ29AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ29AA.pdf
Availability of D38999/20JJ29AA
QUANTITY
D38999/20JJ29AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ29AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ29AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ29AA
Related LinksD38999/, D38999/20JJ29AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ29AA Details Description
Related parts for D38999/20JJ29AA
RES SMD 127 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 2KVDC AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 30mA Backlight 28-HQFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 59 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MIDGET INLINE HLDR 30A CMFRT GRP datasheet.pdf