Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ29BB
D38999/20JJ29BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ29BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ29BB.pdf
Availability of D38999/20JJ29BB
QUANTITY
D38999/20JJ29BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ29BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ29BB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ29BB
Related LinksD38999/, D38999/20JJ29BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ29BB Details Description
Related parts for D38999/20JJ29BB
BATTERY PK 7.5V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 5POS PCB datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15.5-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
CONN SMB PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf
FASTON CONN. 6.3 MM SRS, RECEPTA datasheet.pdf
MULTIMODE COUPLER 1M datasheet.pdf
12UF 75V 7.14X23.8 AXI datasheet.pdf