Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ29PA-LC
D38999/20JJ29PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ29PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ29PA-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ29PA-LC
QUANTITY
D38999/20JJ29PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ29PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ29PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ29PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ29PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ29PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ29PA-LC
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES 18 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LENS CAP FLAT BLUE LT SOCKET datasheet.pdf
3+3 DIL MALE SMT HORIZ LOCK datasheet.pdf
MC-S1 SWITCH & ACT'R WITH N/O AU datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
DISTRIBUTION SOCKET JUNCTION MOD datasheet.pdf
MICRO 51 M 8" YEL datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.043UF RADIAL datasheet.pdf