Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ29PC-LC
D38999/20JJ29PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ29PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20JJ29PC-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ29PC-LC
QUANTITY
D38999/20JJ29PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ29PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ29PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ29PC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ29PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ29PC-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ29PC-LC
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 10M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
KJB 6C 6#22D SKT PLUG datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 27 OLIV datasheet.pdf
FAN AXL 24VDC 171.5X50.8MM IP68 datasheet.pdf