Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ35JN-LC
D38999/20JJ35JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ35JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT
Datasheet Download
D38999/20JJ35JN-LC.pdf
Availability of D38999/20JJ35JN-LC
QUANTITY
D38999/20JJ35JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ35JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ35JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ35JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20JJ35JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ35JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20JJ35JN-LC
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
3/8" STAINLESS STEEL XC 250' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
IC CTLR SMPS FLYBACK OPP 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf